Środek lata w środku zimy, czyli polonistyczne natarcie polonistów

Jeszcze nie zapomnieliśmy o wydarzeniu, które miało miejsce podczas ostatniego tygodnia wakacji, czyli LETNIEJ AKADEMII INNOWACYJNEGO POLONISTY, a dziś zakończyliśmy tydzień polonistycznych inspiracji w ramach ZIMOWEJ AKADEMI INNOWACYJNEGO POLONISTY.

To niebywałe, ile ciekawych pomysłów, inspiracji, projektów, aplikacji zostało przedstawionych podczas poszczególnych prelekcji, których tematyka była różnorodna. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i poczuć edukacyjny wiatr w żaglach przed rozpoczęciem nowego semestru. ponieważ aż 28 spotkań to szeroki wachlarz tematyki i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.






Organizatorką ZAIP i pomysłodawczynią jest Irmina Żarska - fantastyczna polonistka z Redy, którą z pewnością znają nauczyciele języka polskiego poruszający się w przestrzeni Internetu. Irmina prowadzi na Fecebooku fanpejdż -  "Irmina Żarska - Rysunkowy język polski"

Wszystkie prelekcje zostały zarejestrowane i można je obejrzeć na wyżej wspomnianym fanpejdżu. Dodatkowo Katarzyna Drausal zamieściła wszystkie filmy w Wakelecie.

Cieszę się niezwykle, że kolejny raz mogłam współpracować przy zimowej odsłonie ZIMOWEJ AKADEMII INNOWACYJNEGO POLONISTY. Tym razem wraz z Aleksandrą Baumann i Magdaleną Stanisławską opowiadałyśmy o realizacji projektów  - wielkich - mniejszych i tych najmniejszych - drugiego dnia prelekcji. Nasze wystąpienie: "W ten projekt wchodzimy! Do tej akcji się włączamy! Frajdę edukacyjną z tego mamy!" można obejrzeć, klikając tu

Serdecznie zapraszam w imieniu wszystkich prelegentów do obejrzenia wystąpień, poszukiwań tych treści, które nas interesują, nowych pomysłów i czerpania garściami od braci polonistycznej, która tak bardzo lubi się dzielić.


    Kolejne podziękowania płyną do Doroty Polatyńskiej, która zaprosiła mnie na spotkanie z nauczycielami polonijnymi z Irlandii, którego organizatorem był Ośrodek Metodyczny przy współpracy z Polską Macierzą Szkolną w Irlandii. 

Podczas sobotniej prelekcji, która odbyła się 9.01.20201 r., mówiłam o tym, jak ważne są odwaga w edukacji oraz wyjście ze strefy komfortu. Swoje wystąpienie zatytułowałam: "O tym, jak ścigam światło, by zmienić je w magię, czyli o odwadze nauczyciela i konieczności wyjścia ze strefy komfortu".  Było to fantastyczne spotkanie z ludźmi, którzy pokazują, ile dobra dają polskiej edukacji nauczyciele.


Takie spotkania - jako prelegent czy najczęściej słuchacz lub widz - otwierają na nowe pomysły, pokazują różne możliwości, metody, techniki, które tak bardzo ułatwiają moją edukacyjną drogę - zarówno jako polonistce jak i wychowawcy. Czuję, że mam moc, której wszystkim życzę.



Komentarze